Sterowniki polowe SN e²TANGO-400

Zabezpieczenie e²TANGO®-400

Podstawowe parametry:
– kompaktowy
– przyjazny i intuicyjny w codziennej obsłudze.

Certyfikat zgodności nr 008/2017 wydany przez Instytut Energetyki w Warszawie

Oprogramowanie inżynierskie e2TANGO-Studio do pobrania 1.7.2.5

Materiały dla projektantów w .dwg

Pobierz wersję pdf.

Karta katalogowa e²TANGO®-400

 Certyfikat e²TANGO®-400

 Formularz zamówienia e²TANGO®-400

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa

ZASTOSOWANIE
Sterowniki polowe SN e²TANGO-400 posiadają komplet zabezpieczeń i automatyk zabezpieczeniowych, dzięki którym mogą być stosowane w każdym rodzaju pola, o różnym przeznaczeniu i charakterze pracy np.: w polu zasilającym, liniowym, dopływowo-odpływowym, transformatorowym, pomiarowym, sprzęgłowym, baterii kondensatorów dla sieci średnich i wysokich napięć. Są przystosowane do pracy autonomicznej.

KONSTRUKCJA

Przekaźnik zabezpieczeniowy e²TANGO-400 wyposażony jest w 4,3-calowy kolorowy wyświetlacz graficzny i 5-przyciskową kontekstową klawiaturę umożliwiającą wygodną obsługę. Dodatkowo dostępne są cztery dedykowane przyciski do sterowania łącznikami. Na elewacji umieszczono 7 diod LED (4 czerwone i 3 dwukolorowe czerwonozielone) umożliwiających optyczną sygnalizację stanów urządzenia. Dodatkowo dostępne są dwa przyciski funkcyjne F1 i F2 z dedykowanymi dwukolorowymi diodami LED, których przeznaczenie nadawane jest przez użytkownika. Nad przyciskami funkcyjnymi umieszczone są dwie czerwone diody LED lub opcjonalnie dwa wskaźniki elektromechaniczne, umożliwiające sygnalizację nawet po zaniku napięcia zasilającego. Na opisy przeznaczenia przycisków funkcyjnych, diod i wskaźników przewidziano kieszonki w elewacji przekaźnika.
Na dolnej powierzchni ramki umieszczono złącze mini-USB do lokalnej komunikacji z komputerem. Przewidziano 10 wejść i 8 wyjść dwustanowych. Dodatkowo przekaźnik może być wyposażony w maksymalnie dwie karty rozszerzeń. Do wyboru są karty wejść dwustanowych, wyjść dwustanowych, pomiaru temperatur z czujników PTC, wejść/wyjść analogowych, czujników łuku. Przekaźnik może obsłużyć do 5 łączników. Przekaźnik może być wyposażony w jeden moduł komunikacyjny. Do wyboru są: moduł RS485 dwu- lub czteroprzewodowy, CANBUS (2xCAN), moduł światłowodowy dla światłowodów szklanych wielomodowych, moduł PROFIBUS.

OPROGRAMOWANIE 
e²TANGO-400 współpracuje z oprogramowaniem inżynierskim e²TANGO-Studio, które dedykowane jest do obsługi urządzenia i służy jako narzędzie do jego konfiguracji. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz potwierdzanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwe są poprzez łącza komunikacyjne przez program e²TANGO-Studio.