Detektory Zwarć e²TANGO-50

Detektor Zwarć e²TANGO®-50

Podstawowe cechy:
– przyjazność i intuicyjność obsługi
– urządzenie kompaktowe
– optymalizacja funkcji.

Certyfikat zgodności nr 005/2021 wydany przez Instytut Energetyki w Warszawie

Oprogramowanie inżynierskie e2TANGO-Studio do pobrania 1.7.2.4.

Pobierz wersję pdf.

Certyfikat e²TANGO-50

Karta katalogowa e²TANGO-50

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa

Deklaracja zgodności 31-001-2021 e2TANGO-50

 

CHARAKTERYSTYKA
Detektor zwarć e²TANGO–50 to urządzenie kompaktowe, zoptymalizowane funkcjonalnie, łatwe w obsłudze, przeznaczone do zastosowań głównie w szafkach bilansujących oraz wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z niewielką ilością miejsca. Dedykowane jest do wykrywania zwarć fazowych oraz doziemnych w sieci trójfazowej SN. Urządzenie jest dostosowane do pracy w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych Smart GRID. e²TANGO-50 znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości użycia dużych sterowników polowych.

ZASTOSOWANIE

Dzięki niewielkim rozmiarom i kompaktowej konstrukcji e²TANGO-50 znajduje zastosowanie jako samodzielne urządzenie montowane w rozdzielniach wnętrzowych, zewnętrznych, stacjach kontenerowych i szafkach łączeniowych. Może być stosowane także jako uzupełnienie o funkcje zabezpieczeniowe dla sterowników PLC, instalowanych w małych rozdzielniach SN (np.: w rozdzielnicach modułowych, kompaktowych blokach rozdzielczych). Urządzenie jest przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.
e²TANGO-50 może współpracować ze sterownikiem logicznym PLC poprzez protokół MODBUS lub pracować autonomicznie – sygnalizacja wystąpienia zwarcia następuje wówczas poprzez zestyk przekaźnika. Kasowanie sygnalizacji zadziałania zabezpieczenia następuje ręcznie przyciskiem. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz kwitowanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwy jest poprzez łącza komunikacyjne.

ZALETY
Urządzenia e²TANGO-50 wyposażone jest w dwa banki nastaw oraz w rejestrator umożliwiający ewidencję 32 zdarzeń. Urządzenie zawiera zegar czasu rzeczywistego. Komunikacja z urządzeniem odbywa się poprzez Ethernet lub poprzez RS485 2-przewodowy. Dla prądów fazowych możliwa jest współpraca z cewkami Rogowskiego (e²TANGO-50 RC) o czułości 1mV/A lub pomiar może być realizowany przez przekładniki prądowe (e²TANGO-50 CT). W zależności od wykonania prąd I0 może być mierzony lub wyliczany. Urządzenie może być dostosowane do współpracy z sumatorem obliczającym napięcie U0 na podstawie napięć fazowych.

KONSTRUKCJA
e²TANGO-50 wykonywane jest w trzech wariantach: e²TANGO-50 CT, e²TANGO-50 RC, e²TANGO-50 RCx:
- e²TANGO-50-CT dostosowane jest do pomiarów prądów fazowych przy użyciu przekładników prądowych, pomiar prądu I0 przez przekładnik lub obliczany,
- e²TANGO-50-RC dostosowane jest do pomiarów prądów fazowych przy użyciu cewek Rogowskiego (o czułość 1mV/A), pomiar prądu I0 przez przekładnik lub obliczany,
- e²TANGO-50-RCx dostosowane jest do pomiarów prądów fazowych przy użyciu cewek Rogowskiego (o czułość 1mV/A), pomiar prądu I0 tylko obliczeniowy.
Urządzenia montowane są w postaci modułu na standardowej szynie typu TH35.

OPROGRAMOWANIE
Detektor zwarć e²TANGO-50 współpracuje z oprogramowaniem inżynierskim e2TANGO-Studio, które dedykowane jest do obsługi urządzenia i służy jako narzędzie do jego konfiguracji. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz potwierdzanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwe są poprzez łącza komunikacyjne przez program e²TANGO Studio.