Zespół Zabezpieczeń WN e²TANGO-2000-ARN (Regulator Napięcia)

Zespół zabezpieczeń WN e²TANGO-2000®

Podstawowe cechy:
– przyjazność i intuicyjność obsługi
– uniwersalność zastosowania
– rozbudowane funkcje zabezpieczeniowe.

Certyfikat zgodności nr 005/2019 wydany przez Instytut Energetyki w Warszawie.

 Oprogramowanie inżynierskie e²TANGO-Studio do pobrania.

Materiały dla projektantów w .dwg (schematy aplikacyjne)

Pobierz wersję pdf.

Karta katalogowa e²TANGO-2000-ARN

Formularz zamawiania e²TANGO

Certyfikat e²TANGO

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa (DTR)

e²TANGO-2000-ARN Schematy aplikacyjne

 

ZASTOSOWANIE
Poniżej przedstawiono schemat przykładowego pola transformatora WN wraz z naniesionymi miejscami zainstalowania automatyki zabezpieczeniowej typu e²TANGO-2000 i e²TANGO-200.

Przedstawiono kompleksowe rozwiązanie dla pola transformatora WN, które zawiera wszystkie elementy automatyki zabezpieczeniowej oparte na platformie e²TANGO. Zabezpieczenie różnicowe transformatora(TRR), sterownik polowy(STP) oraz regulator napięcia(ARN) zabudowano na bazie e²TANGO-2000, natomiast zabezpieczenie autonomiczne , tzw. ODR na bazie zabezpieczenia e²TANGO-200 w wersji z zasobnikiem pojemnościowym.

ZALETY

Intuicyjne i czytelne w obsłudze zespoły zabezpieczeń WN e²TANGO wyposażone zostały w pełni konfigurowalny, przejrzysty ekran, rozbudowane funkcje konfiguracyjne, rejestracyjne i pomiarowe. Czytelność wskazań i sygnalizacji, prosty dostęp do dokumentacji i instrukcji, łatwość weryfikacji pracy logiki oraz graficzne weryfikowanie charakterystyk zabezpieczeń czy zdalny dostęp serwisowy zdecydowanie usprawniają codzienną pracę z urządzeniem. 

KONSTRUKCJA


Zabezpieczenia WN serii e²TANGO składa się z dwóch elementów, jakimi są: panel operatorski oraz jednostka centralna. Jednostka centralna jest wykonana w oparciu o karty rozszerzeń i występuje w trzech wersjach obudowy: J6 (6 kart), J10 (10 kart) i J14 (14 kart) - w zależności od złożoności układu polowego rozdzielni oraz potrzeb użytkownika. Panel operatorski e²TANGO-2000 posiada 7-calowy, kolorowy ekran, wysokiej rozdzielczości.

OPROGRAMOWANIE
Zespół zabezpieczeń WN e²TANGO-2000 współpracuje z oprogramowaniem inżynierskim e²TANGO-Studio, które dedykowane jest do obsługi urządzenia i służy jako narzędzie do jego konfiguracji. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz potwierdzanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwe są poprzez łącza komunikacyjne przez program e²TANGO-Studio.