Zabezpieczenia e²TANGO

Certyfikat-IEC-61850-KEMA-Elektrometal-Energetyka-2

Doświadczenia eksploatacyjne komunikacji IEC61850 na przykładzie sterowników zabezpieczeniowych SN i WN e²TANGO

Publikacja pochodzi z współorganizowanej przez Elektormetal Energetyka SA XXIV konferencji "Zabezpieczenia przekaźnikowe w energetyce" KAE 2022, podczas której wystąpienie wygłosił inż. Sebastian Jaworowicz

Automatyka zabezpieczeniowa stacji wysokiego i średniego napięcia z funkcjami predykcji i automatycznego dostrajania członów zabezpieczeniowych

Publikacja pochodzi z współorganizowanej przez Elektormetal Energetyka SA XXIV konferencji "Zabezpieczenia przekaźnikowe w energetyce" KAE 2022, podczas której wystąpienie wygłosił dr inż. Dariusz Sajewicz

Sterowniki zabezpieczeniowe e2TANGO firmy EE SA dedykowane dla elektrowni odnawialnych źródeł energii (OZE)

W ofercie sterowników polowych e2TANGO proponujemy rozwiązania dostosowane do wszystkich instalacji OZE. Z publikacji dowiemy się więcej m.in. o szeregu funkcji zabezpieczeniowych, którymi dysponują nasze urządzenia, możliwości zdalnego sterowania czy obsługi za pomocą aplikacji mobilnej.

Nowoczesne zespoły zabezpieczeń WN typu e²TANGO

Na podstawie pozytywnych doświadczeń i sugestii Klientów dotyczących poszerzenia oferty firmy o zabezpieczenia WN powstały urządzenia e²TANGO-2000 dedykowane między innymi dla pól transformatora WN/SN. W artykule przeczytamy o podstawowych zaletach zabezpieczenia różnicowego transformatora, zabezpieczenia nadprądowego i ziemnozwarciowego oraz automatycznego regulatora napięcia.

Aktualne potrzeby eksploatacyjne sieci i urządzeń SN

W artykule poruszono tematykę zagrożeń występujących w pracy sieci i urządzeń średniego napięcia, omówiono również przyczyny występowania i skutki tych zagrożeń dla chronionych obiektów oraz zaproponowano środki zaradcze. Przykładem rozwiązania problemów związanych z eksploatacją sieci jest m.in. wprowadzenie do sterowników polowych e²TANGO-1000 i e²TANGO-1200 nowych funkcjonalnosci.

Nowe funkcjonalności mikroprocesowych urządzeń automatyki i zabezpieczeń

Rejestratory profilu mocy i jakości energii oraz analizator jakości energii to nowe funkcje, o które poszerzono sterowniki polowe e2TANGO-1000 i e2TANGO-1200. Umożliwią one jeszcze lepszą diagnostykę chronionych urządzeń i obiektów oraz szybszą reakcję na nieprawidłowości związane z jakością energii elektrycznej.

Detektory zwarć e2TANGO-50

Publikacja prezentuje detektor zwarć e2TANGO-50 – kompaktowe urządzenie o bogatej funkcjonalności, którego zdaniem jest ochrona danego rodzaju pola i rozdzielnicy przed zakłóceniami. Detektor zwarć znajduje zastosowanie w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych Smart GRID w obiektach miejskich, przemysłowych i komercyjnych.

Złoty Medal dla e²TANGO

e²TANGO to rodzina sterowników polowych przeznaczonych do realizacji automatyk zabezpieczeniowych, sterowania, pomiaru, rejestracji i nadzoru pól rozdzielczych SN. Nowoczesny produkt został doceniony za wysoką jakość, niezawodność i atrakcyjność technologiczną, zdobywając Złoty Medal targów ENERGETAB 2015.

Przyjazne rozwiązania EAZ na przykładzie sterownika polowego typu e²TANGO

W publikacji przedstawiono najważniejsze zalety nowoczesnych sterowników polowych e2TANGO, w tym wybrane funkcje oraz rozwiązania konstrukcyjne, które zwiększają przyjazność użytkowania urządzenia, a także wpływają na wzrost poziomu bezpieczeństwa zabezpieczanych odbiorów.