Sterowniki polowe SN dla fotowoltaiki

Sterowniki polowe e²TANGO®-800 i e²TANGO®-400

Podstawowe cechy:
– przyjazność i intuicyjność obsługi
– uniwersalność zastosowania
– rozbudowane funkcje zabezpieczeniowe

Materiały dla projektantów w .dwg

Pobierz wersję pdf.

e2TANGO – Schematy aplikacyjne – Zabezpieczenie wyprowadzenia mocy z PV

Artykuł prasowy – Sterowniki zabezpieczeniowe e2TANGO dedykowane dla OZE

ZASTOSOWANIE


e²TANGO-800 i e²TANGO-400 to nowoczesne sterowniki polowe, które można stosować dla wszystkich instalacji OZE, takich jak: elektrownie wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne, elektrownie wodne, elektrownie na biomasę i biogazownie. Uniwersalność i bogata funkcjonalność sterowników zabezpieczeniowych e2TANGO powoduje, że w przypadku tych dwóch pierwszych (elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne) e2TANGO znalazły zastosowanie zarówno w niewielkich instalacjach prosumenckich (kilkadziesiąt kW), poprzez instalacje do 1MW, jak i na stacjach wyprowadzenia mocy GPO WN/SN.

ZALETY 


Sterownik e2TANGO poza funkcjami zabezpieczeniowymi umożliwia zdalne wyłączenia i załączenia wyłącznika sprzęgającego SN, z możliwością jego zablokowania i kasowania blokady załączenia na potrzeby zdalnego sterowania, a także sterowanie urządzeniami pola rozdzielnicy, sygnalizację zdarzeń i stanów oraz komunikację do systemów nadrzędnych (właściciela elektrowni PV oraz OSD). Poza tym umożliwia zdalne telesterowanie wyłącznikiem nN elektrowni, sygnalizację położenia styków rozłącznika SN oraz uziemnika w polu zasilającym (rozłącznik zamknięty, uziemnik otwarty, rozłącznik otwarty, uziemnik zamknięty), sygnalizację położenia styków wyłącznika sprzęgającego SN w polu transformatorowym, jak również sygnalizację położenia styków wyłącznika nN.

W przypadku instalacji PV z energią produkowaną wyłącznie na własne potrzeby istnieje możliwość aktywowania w sterowniku zabezpieczeniowym e2TANGO blokady mocy zwrotnej, która aktywuje ograniczenie mocy na sterowniku generatora (falowniku) lub całkowicie odłączy elektrownię od sieci zasilającej.

Niewątpliwą wygodą dla użytkownika jest możliwość obsługi urządzeń e²TANGO poprzez aplikację na telefon. Aplikacja umożliwia pełny dostęp do swoich obiektów 24h na dobę, w tym podgląd stanu łączników wraz z możliwością sterowania (załącz/wyłącz), podgląd zdarzeń i alarmów, informacje o bieżącej i historycznej produkcji energii, itp. Rozwiązanie to jest przydatne i wygodne w szczególności, kiedy właściciel obiektu lub służby utrzymania ruchu mają wiele obiektów, bądź obiekt(y) zlokalizowane są w różnych miejscach, z reguły w znacznej odległości od centrum zarządzania nimi.

KONSTRUKCJA STEROWNIKA POLOWEGO


Sterownik polowy e²TANGO to rozwiązanie uniwersalne programowo i sprzętowo. Urządzenie składa się z dwóch elementów, jakimi są: panel operatorski w wypadku e²TANGO-400, a w wypadku e²TANGO-800 panel oraz jednostka centralna. Jednostka centralna pozwala na elastyczną konfigurację dzięki wymiennym kartom rozszerzeń i występuje w trzech wersjach obudowy: J6 (sześć kart), J10 (dziesięć kart) i J14 (czternaście kart). W wypadku zabezpieczeń dedykowanych dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych rekomenduje się zastosowanie karty rozszerzeń z dodatkowym pomiarem napięcia (TV) lub dodatkowym pomiarem prądów (TRR) w panelu e²TANGO-800.

Zapoznaj się z innymi rozwiązaniami dostępnymi w naszej ofercie: sterowniki polowe e²TANGO-400sterowniki polowe e²TANGO-800, automatyka SZRoprogramowanie e²TANGO-Studiokompleksowa realizacja inwestycjiDziałania R&D