Sterowniki polowe SN e²TANGO (600,800,1000,1200)

Sterownik polowy e²TANGO®-600-1200

Podstawowe cechy:
– przyjazność i intuicyjność obsługi
– uniwersalność zastosowania
– rozbudowane funkcje zabezpieczeniowe.

Certyfikat zgodności nr 005/2015 wydany przez Instytut Energetyki w Warszawie.
Złoty Medal Targów ENERGETAB 2015

Oprogramowanie inżynierskie e2TANGO-Studio do pobrania 1.7.1.4

Interaktywny formularz zamawiania e2TANGO

Materiały dla projektantów w .dwg

Pobierz wersję pdf.

Karta katalogowa e2TANGO-600/800/1000/1200

Formularz zamówienia e2TANGO

Certyfikat e²TANGO-600-1200 

Deklaracja zgodności 03-001-2021 e2TANGO-600_800_1000_1200

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa

 

 

CHARAKTERYSTYKA
Sterowniki polowe SN e²TANGO to nowoczesny sterownik polowy przeznaczony do realizacji automatyk zabezpieczeniowych, sterowania, pomiaru, rejestracji i nadzoru pól rozdzielczych średniego napięcia, dostosowany do pracy w systemie inteligentnych sieci elektroenergetycznych SMART GRID. Serię sterowników e²TANGO zaprojektowano zgodnie z ideą FAST&SMART, która w centrum zainteresowania stawia użytkownika, jego potrzeby a przede wszystkim łatwość obsługi i wygodę użytkowania. Dzięki temu powstał wyjątkowo przyjazny i intuicyjny w codziennej obsłudze sterownik polowy e²TANGO, którego użytkowanie nie wymaga prowadzenia wcześniejszych, zaawansowanych szkoleń. Uniwersalność urządzenia daje możliwość łatwego przystosowania go do indywidualnych wymagań użytkownika oraz zabezpieczanych odbiorów.

ZASTOSOWANIE

Sterowniki polowe e²TANGO posiadają komplet automatyk zabezpieczeniowych i stacyjnych, dzięki czemu mogą być stosowane w każdym rodzaju pola, o różnym przeznaczeniu i charakterze pracy np.: w polu zasilającym, liniowym, transformatorowym, dopływowo – odpływowym, pomiarowym, sprzęgłowym, baterii kondensatorów czy elektrowni wiatrowej dla sieci średnich i wysokich napięć. Dodatkowa automatyka SZR pozwala na pełne zabezpieczenie zasilania odpływów w obiektach wymagających ciągłego i gwarantowanego zasilania.

ZALETY 
Intuicyjny i czytelny w obsłudze sterownik polowy e²TANGO wyposażony został w pełni konfigurowalny, czytelny ekran, rozbudowane funkcje konfiguracyjne, rejestracyjne i pomiarowe.

Czytelność wskazań i sygnalizacji, prosty dostęp do dokumentacji i instrukcji, łatwość weryfikacji pracy logiki oraz graficzne weryfikowanie charakterystyk zabezpieczeń czy zdalny dostęp serwisowy zdecydowanie usprawniają codzienną pracę z urządzeniem.

CECHY STEROWNIKÓW e²TANGO Z EKRANEM DOTYKOWYM:

- klawiatura alfanumeryczna
- dotykowa obsługa menu
- dotykowa obsługa logiki poprzez płynne przewijanie schematu
- przyciski ekranowe umożliwiające korzystanie z większej liczby przycisków funkcyjnych oraz przypisywanie im opcji skrótów
- bezpośrednie wybieranie łącznika do zasterowania z ekranu panelu
- przewijanie zdarzeń na widget’cie
- obsługa kamer.

KONSTRUKCJA STEROWNIKA POLOWEGO
Sterownik polowy e²TANGO to rozwiązanie uniwersalne programowo i sprzętowo. Urządzenie składa się z dwóch elementów, jakimi są: panel operatorski oraz jednostka centralna.
Jednostka centralna pozwala na elastyczną konfigurację dzięki wymiennym kartom rozszerzeń i występuje w trzech wersjach obudowy: J6 (sześć kart), J10 (dziesięć kart) i J14 (czternaście kart) - w zależności od złożoności układu polowego rozdzielni oraz potrzebnych użytkownikowi kart rozszerzeń. Panel operatorski występuje w dwóch wersjach wykonania. Każdy z nich posiada duży czytelny 6-cio calowy, kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości (480x640 pixeli). Dla rozdzielnic małogabarytowych istnieje możliwość zastosowania zespołu zabezpieczeń e²TANGO z najmniejszym dostępnym na rynku panelem operatorskim e²TANGO-600 o wymiarach zewnętrznych zaledwie 147mmx235mm (szer.×wys.). Pomimo niewielkich gabarytów zewnętrznych, panele wyposażone są w 6-cio calowe ekrany, na których użytkownik ma możliwość wyświetlania dowolnej konfiguracji, pomiarów, schematów, wykresów. Funkcjonalność, trwałość i niezawodność gwarantują: wysoka jakość elementów oraz specyficzna budowa umożliwiająca właściwe chłodzenie układów wewnętrznych.

OPROGRAMOWANIE
Sterowniki e²TANGO współpracuje z oprogramowaniem inżynierskim e²TANGO-Studio, które dedykowane jest do obsługi urządzenia i służy jako narzędzie do jego konfiguracji. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz potwierdzanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwe są poprzez łącza komunikacyjne przez program e²TANGO-Studio.