Wskaźniki obecności napięcia e²ECHO

Wskaźnik obecności napięcia e²ECHO®

Podstawowe parametry:
– możliwość współpracy z blokadą uziemnika
– możliwość współpracy z powszechnie stosowanymi izolatorami wsporczymi
– czułość ok. 40μA

Pobierz wersję pdf.:

Dokumentacja Techniczno-Ruchowa e²ECHO®

Deklaracja zgodności 05-001-2021 e2ECHO

ZASTOSOWANIE

Wskaźniki napięcia (SN) typu e²ECHO są urządzeniami przeznaczonymi do kontroli napięcia przemiennego na szynach zbiorczych rozdzielnicy SN. Sygnalizacja obecności napięcia pozwala uniknąć przypadkowych załączeń uziemnika, co zwiększa bezpieczeństwo obsługi rozdzielnicy. Wskaźnik napięcia z blokadą uziemnika typu e²ECHO-B wyposażony jest w styki pomocnicze współpracujące z cewką blokującą możliwość manewrowania uziemnikiem. Wskaźnik typu e²ECHO-Bd wyposażony jest dodatkowo w funkcję blokady, po zdjęciu której możliwe jest zamknięcie uziemnika w zależności od obecności napięcia na szynach. Wskaźniki napięcia występują w wersjach IP40 oraz IP 54.

KONSTRUKCJA

Wskaźnik napięcia typu e²ECHO-Bd wyposażony został w układ blokujący możliwość załączenia uziemnika. Jest ona cały czas aktywna, a jej zdjęcie następuje po naciśnięciu przycisku DB dostępnego na panelu przednim lub podaniu napięcia o wartości napięcia pomocniczego na wejście odblokowujące. Po puszczeniu przycisku oraz zaniku napięcia odblokowującego odliczany jest czas deblokady wynoszący ok. 30s. W tym czasie możliwe jest zamknięcie uziemnika w zależności od obecności napięcia na L1, L2 i L3. Po tym czasie blokada jest ponownie aktywowana.

Na płycie czołowej znajdują się gniazda umożliwiające podłączenie zewnętrznego przenośnego wskaźnika napięcia, który może być również używany do uzgadniania faz. Wskaźnik napięcia z blokadą uziemnika typu e²ECHO-B wyposażony jest dodatkowo w styki pomocnicze służące do blokowania możliwości załączenia uziemnika w przypadku obecności napięcia na szynach lub w przypadku zaniku napięcia zasilania pomocniczego.