Automatyka e²TANGO SZR

Automatyka SZR

Pobierz wersję pdf.:

Karta katalogowa e²TANGO

Certyfikat e²TANGO

CHATAKTERYSTYKA
Sterowniki automatyki Samoczynnego Załączenia Rezerwy e²TANGO SZR powstały na bazie sterowników polowych e²TANGO i posiadają te same cechy i funkcje. Są dostępne w różnych konfiguracjach dla sieci nn, SN i WN. Standardowe wykonanie zapewnia realizację automatyki w rozdzielniach 1 lub 2-sekcyjnych.

FUNKCJE
- rezerwa jawna, rezerwa utajona, automatyczny wybór (na podstawie konfiguracji łączników),
- cykl SZR wolny i szybki,
- pomiar 6 napięć fazowych na szynach zbiorczych i dwóch napięć przewodowych po stronie górnej transformatorów zasilających lub na liniach zasilających,
- opcjonalny pomiar prądów,
- opcjonalny powrót na zasilanie podstawowe,
- opcjonalne blokowanie automatyki po zadziałaniu,
- dwa porty komunikacyjne RS485/światłowód, łącze Ethernet do współpracy z centrum dyspozytorskim lub łączem inżynierskim. Obsługiwane protokoły Modbus RTU, Modbus TCP, IEC870-5-103, DNP3.0, Canbus, Profibus,
- rejestrator 1000 zdarzeń rejestrujący wszelkie zadziałania automatyki, blokady, stany awaryjne,
- rejestrator zakłóceń rejestrujący mierzone napięcia z możliwością ustawiania czasu po wyzwoleniu rejestratora.
UKŁADY PRACY AUTOMATYKI SZR STANDARDOWE
Sterownik w wersji standardowej obsługuje rozdzielnię 2-sekcyjną z dwoma transformatorami lub dwiema liniami zasilającymi, z sekcjami połączonymi łącznikiem szyn lub rozdzielnię 1-sekcyjną z dwoma liniami zasilającymi. W przypadku rozdzielni 2-sekcyjnej sterownik realizuje automatykę jawną i utajoną z opcjonalnym powrotem do zasilania podstawowego.

WYKONANIA NIESTANDARDOWE
Modułowa struktura e²YANKEE umożliwia dowolną konfigurację w zależności od potrzeb klienta czy wymagań niezawodności. Małe systemy oparte o pojedynczą stację operatorską zbierają dane z urządzeń i kontrolują te urządzenia. Średnie systemy wyposażone są w koncentrator zbierający dane oraz stacjonarny lub zdalny terminal operatorski dostępny przez www. Duże systemy zawierają koncentrator oraz w pełni funkcjonalny koncentrator zapasowy stanowiący rezerwę na wypadek awarii pierwszego oraz wiele terminali operatorskich i zdalnych stacji www do obsługi systemu.

Poza standardowymi rozwiązaniami układów pracy automatyki SZR oferujemy możliwość opracowania wersji specjalnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy dedykowane powstają w ramach prac działu R&D i ścisłej współpracy z zamawiającym.

Przykłady rozwiązań niestandardowych:
- rozdzielnica trzysekcyjna (np.: 3 zasilacze, 2 sprzęgła),
- dedykowane algorytmy przełączeń,
- pomiar prądów i analiza obciążeń zasilaczy.