Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka prywatności.
Zgadzam się

Odnawialne źródła energii (OZE)

 

 

W związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną oraz koniecznością produkcji energii z ograniczoną normami ilością CO2, powstaje coraz więcej instalacji OZE, m.in. Farm Fotowoltaicznych, które przetwarzają energię słoneczną na elektryczną. Moduły PV, korzystając ze zjawiska efektu fotowoltaicznego, zamieniają energię promieniowania słonecznego na prąd stały, który w inwerterze jest przetwarzany na prąd zmienny. Wytworzony prąd może być wykorzystany do zasilania urządzeń elektrycznych lub może być odsprzedawany do sieci dystrybucyjnej. W Polsce najbardziej popularne są instalacje do 1MW. Na niemal 100 takich obiektach zastosowane zostały nowoczesne sterowniki polowe e²TANGO, które realizują automatykę zabezpieczeniową, pomiary i sterowanie dla danego obiektu elektroenergetycznego.
Wyprodukowana energia elektryczna jest dostarczana do sieci dystrybucyjnej PGE, ENEA,
ENERGA, TAURON, gdzie w wielu polach SN stacji GPZ 110/15kV zlokalizowanych na terenie całego kraju, również wykorzystano uniwersalne i niezawodne sterowniki polowe e²TANGO.

Odnawialne źródła energii (OZE)

REGON: 146888618, NIP: 951-23-72-169 KRS 0000479639, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Kapitał zakładowy 1.700.000,00 zł wpłacony w całości

ELEKTROMETAL ENERGETYKA SA
ul. Mazura 18A, 02-830 Warszawa