Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka prywatności.
Zgadzam się

Detektor Zwarć e²TANGO®-50

Detektor Zwarć e²TANGO®-50

 

Podstawowe cechy:
- przyjazność i intuicyjność obsługi
- urządzenie kompaktowe
- optymalizacja funkcji.

Certyfikat zgodności nr 003/2016 wydany przez Instytut Energetyki w Warszawie

  Oprogramowanie inżynierskie e2TANGO-Studio do pobrania.

 

CHARAKTERYSTYKA
e²TANGO–50 to urządzenie kompaktowe, zoptymalizowane funkcjonalnie, łatwe w obsłudze, przeznaczone do zastosowań głównie w szafkach bilansujących oraz wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z niewielką ilością miejsca. Dedykowane jest do wykrywania zwarć fazowych oraz doziemnych w sieci trójfazowej SN. Urządzenie jest dostosowane do pracy w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych Smart GRID. e²TANGO-50 znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości użycia dużych sterowników polowych.

ZASTOSOWANIE
Dzięki niewielkim rozmiarom i kompaktowej konstrukcji e²TANGO-50 znajduje zastosowanie jako samodzielne urządzenie montowane w rozdzielniach wnętrzowych, zewnętrznych, stacjach kontenerowych i szafkach łączeniowych. Może być stosowane także jako uzupełnienie o funkcje zabezpieczeniowe dla sterowników PLC, instalowanych w małych rozdzielniach SN (np.: w rozdzielnicach modułowych, kompaktowych blokach rozdzielczych). Urządzenie jest przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.
e²TANGO-50 może współpracować ze sterownikiem logicznym PLC poprzez protokół MODBUS lub pracować autonomicznie – sygnalizacja wystąpienia zwarcia następuje wówczas poprzez zestyk przekaźnika. Kasowanie sygnalizacji zadziałania zabezpieczenia następuje ręcznie przyciskiem. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz kwitowanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwy jest poprzez łącza komunikacyjne.

ZALETY

Urządzenia e²TANGO-50 wyposażone jest w dwa banki nastaw oraz w rejestrator umożliwiający ewidencję 32 zdarzeń. Urządzenie zawiera zegar czasu rzeczywistego. Komunikacja z urządzeniem odbywa się poprzez Ethernet lub poprzez RS485 2-przewodowy. Dla prądów fazowych możliwa jest współpraca z cewkami Rogowskiego (e²TANGO-50 RC) o czułości 1mV/A lub pomiar może być realizowany przez przekładniki prądowe (e²TANGO-50 CT). W zależności od wykonania prąd I0 może być mierzony lub wyliczany. Urządzenie może być dostosowane do współpracy z sumatorem obliczającym napięcie U0 na podstawie napięć fazowych.

 

 

KONSTRUKCJA
e²TANGO-50 wykonywane jest w trzech wariantach: e²TANGO-50 CT, e²TANGO-50 RC, e²TANGO-50 RCx:
- e²TANGO-50-CT dostosowane jest do pomiarów prądów fazowych przy użyciu przekładników prądowych, pomiar prądu I0 przez przekładnik lub obliczany,
- e²TANGO-50-RC dostosowane jest do pomiarów prądów fazowych przy użyciu cewek Rogowskiego (o czułość 1mV/A), pomiar prądu I0 przez przekładnik lub obliczany,
- e²TANGO-50-RCx dostosowane jest do pomiarów prądów fazowych przy użyciu cewek Rogowskiego (o czułość 1mV/A), pomiar prądu I0 tylko obliczeniowy.
Urządzenia montowane są w postaci modułu na standardowej szynie typu TH35.
   
OPROGRAMOWANIE
Detektor zwarć e²TANGO-50 współpracuje z oprogramowaniem inżynierskim e2TANGO-Studio, które dedykowane jest do obsługi urządzenia i służy jako narzędzie do jego konfiguracji. Odczyt mierzonych wartości, historii zdarzeń oraz potwierdzanie zdarzeń (kasowanie stanu zadziałania) możliwe są poprzez łącza komunikacyjne przez program e²TANGO Studio.

Zapoznaj się z innymi rozwiązaniami dostępnymi w naszej ofercie: rozdzielnica SN e²ALPHArozdzielnica SN e²ALPHA-2Srozdzielnica SN e²ALPHA-G, sterowniki polowe e²TANGO, automatyka SZR, wyłączniki SN e²BRAVO, system nadzoru e²YANKEE, oprogramowanie e²TANGO-Studio, kompleksowa realizacja inwestycji, Działania R&D.

Rodzaj: 
Produkty
Tooltip: 
tango50
162|5

2 banki nastaw

Pozycja: 
top
Nazwa szewronu: 
banki
tango50
19|64

umożliwia rejestrację ostatnich 32 zdarzeń

Pozycja: 
left
Nazwa szewronu: 
rejestrator
tango50
20|186

pomiar U0 pomiar I0 dostępny w zależności od wykonania

Pozycja: 
left
Nazwa szewronu: 
pomiary
tango50
20|316

swobodne przewlekanie przewodów pomiarowych o dużej średnicy

Pozycja: 
left
Nazwa szewronu: 
otwory
tango50
126|430

niewielkie gabaryty urządzenia

Pozycja: 
bottom
Nazwa szewronu: 
wykonanie
tango50
298|80

dla prądów fazowychmożliwa współpraca z cewkami Rogowskiego o czułości 1mV/A

Pozycja: 
right
Nazwa szewronu: 
cewka
tango50
298|209

komunikacja z urządzeniem przez Ethernet lub RS485 2-przewodowy

Pozycja: 
right
Nazwa szewronu: 
komunikacja
tango50
298|354

synchronizacja poprzez kanał komunikacyjny, stabilność bez synchronizacji lepsza niż 1 min/24h

Pozycja: 
right
Nazwa szewronu: 
zegar
Pomoc pozycji Tooltipa: 
wyłączone
Kolejność: 
2
Kontakt

REGON: 146888618, NIP: 951-23-72-169 KRS 0000479639, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Kapitał zakładowy 1.700.000,00 zł wpłacony w całości

ELEKTROMETAL ENERGETYKA SA
ul. Mazura 18A, 02-830 Warszawa