24-polowa rozdzielnica dwusystemowa e²ALPHA-2S z zabezpieczeniami e²TANGO, w modernizowanej w formule GRI w Spalarni Targówek

Do portfolio Elektrometal Energetyka SA trafił nowy obiekt przemysłowo-wytwórczy w postaci Spalarni Odpadów Targówek. Do rozbudowywanego zakładu odzyskiwania energii trafiły 24 dwusystemowe pola rozdzielcze e²ALPHA z zabezpieczeniami e²TANGO i wyłącznikami dedykowanymi do pól generatorowych, zmodernizowane w formule GRI (Generalna Realizacja Inwestycji).

Po uruchomieniu w 2024 r. spalarnia będzie przetwarzać 300 tys. ton śmieci rocznie, czyli 1/3 odpadów generowanych przez Warszawiaków. Nadmiar ciepła powstały w wyniku obróbki odpadów zostanie przesłany przez sieć ciepłowniczą MPO i ogrzeje gospodarstwa domowe w stolicy. Spalarnia będzie działała przez całą dobę i wytworzy około 200 000 MWh ciepła oraz około 100 tysięcy MWh energii elektrycznej każdego roku.

Nowoczesny i nieszkodliwy dla środowiska obiekt stanie się również atrakcją turystyczną. Dzięki zielonym tarasom założonym na dachu wtopi się w otoczenie, a wyposażony w układ filtrowania spalin komin posłuży jako punkt widokowy na panoramę Warszawy.

Wizualizacja Spalarni – autor: MPO